Tvorba www stránek

30.12.2020 - Pohádková návštěva

Dnes nás přijela navštívit princezna Růženka s celou svojí rodinou. Moc jsme si užili společně strávené chvíle. Z Rosie (Dragon Rose Niarra) je už velká slečna, která je téměř stejně velká, jako její mamka Thorvi. Vzhledem k tomu, že nyní mají i podobně dlouhý kožíšek (Rose trochu delší), tak bylo občas snadné si je na první pohled s Thorvinkou splést. Z Rose roste odvážná a pohodová holčička, máme z ní velkou radost. Přidávám pár fotek ze společné procházky.

Dragon Rose Niarra

[10]Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra se svou matkou Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra

Od poslední štěňátkovské aktualizace jsme také obdrželi spoustu fotek a videí ostatních odchovů. Ty nejlepší fotky jsme přidali k nim do profilů. Majitelům děkujeme ♥

[5]Démon Lízinka Nia ve věku 8 let Orin Draki se učí pást

23.12.2020 - PF 2021

Všem přátelům, majitelům našich štěňátek a všem lidem dobré vůle přejeme krásné a pohodové Vánoce,
šťastný Nový rok, pevné zdraví a mnoho lásky, radostí, úspěchů a splněných snů v roce 2021!

Lucie, Jirka, Neytiri & Thorvinka

3.12.2020 - Narozeniny

Čas neúprosně letí a ze psů, kteří nedávno byli štěňátka, jsou dnes již veteráni. 31.10. oslavila miminka z vrhu "B" již své 8. narozeniny a dnes, 3.12.2020, je následovala naše modrá Šmoulinka Neytiri. Nezbývá nic jiného, než jim do toho důchodového věku popřát mnoho let plných lásky, vitality, elánu a především pevného zdraví!

Neytiri - Designed for Niarra African Gold v den svých 8. narozenin

Nia - Be Forever a Legend Niarra se svým narozeninovým dortem

28.10.2020 - Další moc milá návštěva

Jak jsem psala dříve, před pár týdny jsme se krátce shledali s Dragon Queen Niarra. Díky skvělým majitelům Lízinky jsme si mohli užít další setkání s touto mladou princeznou a tentokrát i podstatně delší. Lízinka nás navštívila s celou rodinou, při vítání se smála a brumlala úplně stejně, jako to dělá její mamka Thorvi. Je to jedna z vlastností, kterou na ní zbožňuji a mám radost, že tuto vlastnost předává dál. Společně jsme se vydali na procházku, při které jsme pořídili i několik fotografií. Mimo to bylo vtipné sledovat, jak malý dráček se zájmem pozoruje skupinku lidí, kteří pouštěli draky (viz. poslední fotka). Ještě jednou děkujeme majitelům za príma návštěvu a za vzornou péči o Lízinku! ♥

Dragon Queen Niarra - 3 měsíce

[10]Dragon Queen Niarra Dragon Queen Niarra Dragon Queen Niarra Dragon Queen Niarra Dragon Queen Niarra Dragon Queen Niarra Dragon Queen Niarra Dragon Queen Niarra Dragon Queen Niarra Dragon Queen Niarra

 

Také jsme obdrželi nádherné podzimní fotky od majitelů Bernieho - Dragonborn Comes Niarra.

Dragonborn Comes Niarra - 3 měsíce

[5]Dragonborn Comes Niarra Dragonborn Comes Niarra Dragonborn Comes Niarra Dragonborn Comes Niarra Dragonborn Comes Niarra

 

A na závěr také jedna podzimní fotečka Orinka - Dragon Fire & Blood Niarra. Děkujeme všem ♥

Dragon Fire & Blood Niarra - 3 měsíce

22.10.2020 - Všechna štěňátka jsou již ve svých nových domovech

Štěňátkům jsou již tři měsíce a já se konečně dostávám k aktualizaci našich stránek.

Všechna štěňátka již dávno bydlí ve svých nových rodinách. Jako první do světa vyrazil Do You Know Who I Am Niarra, který odjel bydlet do malé obce nacházející se poblíž Loun. Od nových a velice milých majitelů dostal parádní jméno – Démon. V ten stejný den odjela i Dragon Queen Niarra. Námi zvané Princezně doma říkají Lízinka a bydlí jen kousek od nás v Českých Budějovicích. Jako třetí odjela Dragon Rose Niarra, které zůstalo jméno Rose a je členem moc milé rodiny žijící v Plzni. Dragon Fire & Blood Niarra, všemi zvaný Flíček, odcestoval stejný den jako Rose a bydlí ve Volarech, kde mu říkají naštěstí o poznání vznešeněji - Orin. V den svých dvou měsíců odcestovala Do Not Say Dracarys Niarra, která nyní žije na farmě na Slovensku společně s dalšími koliemi, kterým dle slov majitelů dává pěkně zabrat :o) Od nových majitelů dostala jméno Draki, což na ní dokonale sedí, protože to je pořádná dračice uličnice. Předposlední odjela Dragon in the Sky Niarra, která žije ve smečce kolií působících pod hlavičkou chovatelské stanice Ever After a dostala jméno Georgina. Jako poslední odjel Jirkův miláček, Dragonborn Comes Niarra, dostal jméno Bernie a žije nedaleko Prahy.

Vrh Dragon

Pár týdnů po odběru jsme se také potkali s většinou štěňátek z vrhu „D“. Krátce jsme se shledali s Lízinkou v Českých Budějovicích. Bylo krásné vidět tu naší kuličku, jak vzorně ťapká na vodítku a jde nám zvesela naproti a jakou měla radost, když nás poznala.

Shledání s Lízinkou

V den, kdy dráčci slavili tři měsíce, nás navštívil Marek s Rose. Byla to úžasná návštěva. Rose měla velkou radost, když opět viděla nás, mamku Thorvi a tetu Neytiri. Mohla si uvrtět ocásek radostí. Po měsíci znovu prošmejdila naší zahradu a pak jsme všechny vzali na krátkou procházku. Thorvi s Neytiri se zpočátku snažily zachovat si svou důstojnost před veselým štěňátkem, ale netrvalo to dlouho a začaly si obě s Rose hrát. Obzvlášť Thorvinka, které hry s jejími štěňátky chyběly.

Dragon Rose Niarra

[5]Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Shledání s Růženkou

Další štěňátka z vrhu „D“, Bernieho, Georginu a Démona, jsme navštívili v polovině října při našem malém výletu na sever Čech. Všichni měli radost, když nás viděli a my se nestačili divit, jak všichni rychle rostou. A rostou do krásy, máme z nich velikou radost!

 Dragonborn Comes NiarraDragon in the Sky NiarraDo You Know Who I Am Niarra

(Bernie, Georgina a Démon)

Jsem moc šťastná, když mohu říct, že všechna štěňátka z tohoto vrhu mají báječné páníčky, kteří nás pravidelně zásobují fotkami a zprávami ze života štěňátek. Nepochybuji o tom, že se všechna štěňátka mají jako v bavlnce a že dělají radost svým majitelům. Děkuji vám za péči a lásku, kterou jim dáváte!

Do profilů štěňátek jsme doplnili fotky pořízené z posledních 2-3 týdnů u nás a o fotky z jejich nových domovů.

24.8.2020 - Štěňátka

Štěňátka dnes slaví již 6. týdnů a tak jsme jim do alb doplnili několik desítek fotek z uplynulých tří týdnů. Ze štěňátek jsou už pořádní draci, kteří řádí na zahradě, hrají si, perou se a prozkoumávají celou zahradu. Mají za sebou již tři odčervení, čipování a čeká je očkování a vyšetření na dědičné oční vady. Máme také již výsledky testů na DM (degenerativní myelopatii), které nám udělaly velkou radost, protože většina štěňátek zdědila tu příznivější variantu genu. Každý den s nimi si náležitě užíváme, jsou úžasná banda ♥

Dracarys a Rose s tetičkou Neytiri

2.8.2020 - Štěňátka

Zítra budou našim malým dráčkům již tři týdny a musím říct, že nám rostou přímo před očima. Štěňátka mají za sebou první odčervení a stříhání drápků, už koukají, reagují na zvuky, každým dnem se zdokonalují v chůzi, hrají si, vrčí, štěkají a učí se papat z misky. Taktéž mají za sebou seznámení s dětmi, nejrůznějšími zvuky v domácnosti a setkala se už i s Neytiri, když jsme je vzali poprvé ven. Venku se štěňátka chovala statečně, vůbec neplakala a směle se vydala prozkoumávat nejbližší okolí. Je s nimi zábava a je báječné pozorovat, jak se vyvíjí! Thorvinka se o ně vzorně stará.

Před pár dny jsme štěňátkům vybrali jejich rodokmenová jména. Ta najdete společně s fotkami z uplynulých týdnů na stránce vrhu „Dragon“, odkud je možné se prokliknout i na profily jednotlivých štěňátek. Už teď jsme zvědaví, jaká volací jména jim vyberou jejich budoucí páníčci.

Vrh Dragon

14.7.2020 – Narodila se nám štěňátka!

Velký den pro nás všechny! Po pěti letech vám s nepopsatelnou radostí představuji naše vysněná štěňátka. Dlouho očekávaný vrh „Dragon“, který byl pojmenován na počest zakladatelky naší chovatelské stanice Saphiry, přišel na svět 13. července 2020. Narodili se nám čtyři okouzlující holčičky a tři krásní kluci, všichni zdraví, rozkošní a všemi náležitě opečovávaní. Je to první vrh naší výstavně úspěšné Thorvi (Ch. Ultimately Ever After). Otcem štěňátek je švédský pes C.I.B. Skabona Kiss’n Run, v mých očích velmi kvalitní pes s vynikajícím evropským původem. Jedná se o spojení prověřených linií s vyrovnaným typem, elegantním pohybem a skvělým charakterem i zdravím. Děkuji Zdeně Seligerové za možnost použít tohoto úžasného švédského džentlmena v našem chovu! Více o našem aktuálním vrhu se dočtete zde.

A tady je našich sedm maličkých dráčků, na kterých můžeme oči nechat. Štěňátka jsou spokojená, papkají a novopečená maminka se o ně vzorně stará.

Vrh Dragon Niarra

2.7.2020 – Čekáme štěňátka!

Dne 8.6.2020 jsme s Thorvi navštívili veterinární ordinaci, kam byla objednaná na sonografické vyšetření, abychom se dozvěděli, zda bylo krytí úspěšné či nikoliv. Dostavila se velká radost, když jsme na monitoru spatřili hned několik černých kuliček! Thorvince tedy byla tímto potvrzena březost.

Sonografické vyšetření jsme během březosti ještě dvakrát zopakovali, abychom věděli, zda je v bříšku vše, jak má být a jestli se štěňátkům dobře daří. Při posledním vyšetření byla už krásně vidět celá štěňátka, která se v bříšku vrtěla, jak jen jim to těsný prostor kolem nich umožňoval.

Paní veterinářka nám pořídila i snímky některých miminek z 27. a 34. dne. Na snímku vlevo (34. den) jsou v záběru vidět tři štěňátka, na pravém snímku (27. den) jsou dvě. Dle vyšetření má však Thorvinka v břišku minimálně šest štěňátek!

Vlevo 37. den, vpravo 27. den

13.5.2020 – Krytí

Den před Thorvinky třetími narozeninami jsme se vydali na výlet na sever Čech, kde měla Thorvinka domluvené rande s Ronaldem (více info napíši později). Ti dva si hned padli do oka. Thorvi Ronalda laškovně provokovala a on jí cosi šeptal do ouška, což mělo být asi něco romantického, ale Thorvince to přišlo děsně vtipné, soudě dle toho, že byla celou dobu vysmátá jak lečo (prostě celá ona). Krytí se podařilo a teď už zbývá jen doufat, že se za dva měsíce dočkáme Thorvinky štěňátek.

Krytí

1.5.2020 – Nové fotografie

Doplnili jsme alba našich odchovů o další nové fotografie, které nám majitelé zasílají a my jim za to moc a moc děkujeme!

Zlatá kráska Be Forever a Legend Niarra alias Nia má jako obvykle spoustu krásných nových fotek.

Be Forever a Legend Niarra - Nia

[4]Be Forever a Legend Niarra - Nia Be Forever a Legend Niarra - Nia Be Forever a Legend Niarra - Nia Be Forever a Legend Niarra - Nia

Rodina naší Be Light of Twilight Niarra – Nelky, žijící na Slovensku, se před nedávnem rozrostla o lidské miminko. Nelka se prý ujala role chůvy a na svého malého páníčka neustále dohlíží.

Nelka jako vzorná chůvička

S dětmi má skvělý vztah i Garp – Celtic Blue Legend Niarra. Tato fotografie hovoří za vše ♥

Garpíkovo přátelství s Rostíkem

Mám velkou radost, když vidím, že jsou naše odchovy právoplatnými členy rodiny a že dělají čest svému plemeni.

Thorvince jsme do alba přidali také pár nových fotek z procházky k rybníku Rožmberk a jednu čestnou fotečku při jarním úklidu :o)))

Thorvi u rybníka Rožmberk

[5]Thorvi u rybníka Rožmberk Thorvi u rybníka Rožmberk Thorvi u rybníka Rožmberk Thorvi u rybníka Rožmberk Thorvi u rybníka Rožmberk

Thorvi a její lavička slávy

A na závěr tu mám jednu fotografii Timíka – Right Time of African Gold z oslavy jeho dvanáctých narozenin. Tim je už dědeček, ale svého času působil pod hlavičkou naší chovatelské stanice jako chovný pes ve spolumajitelství a stal se otcem šesti štěňátek v chovatelské stanici from Sheep Range. Nedávno jsme měli milou návštěvu, Moniku Brucknerovou, která vlastní právě Timíkova brášku Artuše (Ready To Go African Gold). Bylo to dojemné setkání. Moc ráda jsem opět viděla pana psa, jakým je a vždy byl Artuš. Stejně jako jeho bráška Tim. Ze srdce klukům přeji pevné zdraví a ještě spoustu spokojených let! ♥

Timík slaví 12. narozeniny

5.5.2020 - R.I.P. Saphirko

Dne 30.3.2020 nás navždy opustila naše nejdražší Saphira. Saphirka byla první kolií v naší rodině, zakladatelkou chovatelské stanice Niarra a matka prvních dvou vrhů, které jsme odchovali. Saphira byla pro mne ten nejbáječnější psí kamarád, jakého jsem kdy měla. Byla mou spřízněnou duší na čtyřech tlapkách. Nelze vyjádřit slovy, jak moc mi chybí...

Navždy zůstaneš v našich srdcích, dračice...

C.I.B., Club Ch., Grand Ch., Ch., Veteran Ch. & Junior Ch.

NEW FACE OF AFRICAN GOLD

* 27.3.2007 - 30.3.2020

27.3.2020 - Saphirka má 13. narozeniny!

Je to již 13 let od dne, kdy na svět přišlo moje největší psí štěstí Saphirka. A tak Saphirce z celého srdce přejeme hodně zdraví, protože právě to teď potřebuje ze všeho nejvíc! Kdo Saphirku znáte, prosím, myslete na ní a držte jí pěsti!

27.3.2020 – Cruft’s show 2020

Ve čtvrtek 5.3. ráno jsme se já, Jirka a Thorvi vydali na dlouho plánovaný výlet do Anglie na nejprestižnější výstavu světa, Cruft’s show. Cestu jsme pojali jako takovou malou dovolenou a spojili jí s malými výlety, které jsme si moc užívali.

V sobotu byl den D a tak jsem se konečně po devíti letech opět podívala na tuto legendární a nepopsatelnou výstavu! Výstavu jsme si užívali, jak jen to šlo. Jedná se o největší výstavu světa, což má bohužel jedno velké mínus. Člověk tam prostě nemůže stihnout vše, co by chtěl.

Thorvi byla přihlášená do třídy open společně s dalšími sedmnácti fenami z celé Evropy a Ruska. Mnohé z nich pocházeli z proslulých chovatelských stanic a bylo mi velkou ctí předvést Thorvinku vedle těchto vysoce kvalitních fen. Thorvi se sice neumístila, ale udělala mi ohromnou radost tím, že se nenechala ničím rozhodit a krásně se předvedla. Jsem na ní moc pyšná!

Druhý den jsme si neplánovaně prodloužili náš pobyt v úžasné Anglii a v pondělí ráno se vydali na velmi dlouhou cestu domu, během které nás čekalo několik dalších zážitků, které jsme rozhodně v plánu neměli.

A protože to bylo neuvěřitelných sedm dní plných zážitků, objevování, milých i nemilých překvapení, na které budeme ještě dlouho vzpomínat, rozhodla jsem se, že napíšu článek o celé výpravě. Napsala jsem si ho spíše pro sebe jako takový deníček, ale proč se s Vámi o něj nepodělit?

Článek s fotografiemi a videi z výletu si můžete přečíst zde.

[5]

3.2.2020 – DUO CACIB Brno

Naše první letošní výstava se konala v Brně, během prvního únorového víkendu. Na výstavu jsme se tentokrát vydali společně s kamarádkou Luckou a Maruškou. Lucka měla přihlášenou Thorvinky sestřenici do stejné třídy, jako byla Thorvi, a musíme přiznat, že oba dny to rozhodčí s rozhodováním neměli vůbec lehké. Obě naše holčičky se rozhodčím moc líbily a bylo vidět, že zadávání pořadí jim dalo zabrat. S Luckou jsme jim tuto nelehkou úlohu vůbec nezáviděly. Nakonec byly výsledky po oba dny stejné, Thorvinka získala ocenění V2, Res. CAC a Res. CACIB. Její sestřenice Rise and Shine Ever After CAC, CACIB, BOB a dokonce se umístila i v závěrečných soutěžích na krásném pátém místě v první FCI skupině. Ještě jednou velká granulace k zaslouženému vítězství Luci, byl to skvělý víkend!

[3] Marušky Amy (2x CAC), Lucky Sheena (2x BOB) a Thorvinka (2x R.CACIB)

29.12.2019 - PF 2020

Přejeme všem našim přátelům, milovníkům kolií a všem dobrým lidem krásné Vánoce,
veselého Silvestra, šťastný Nový rok a mnoho lásky, zdraví, radostí a úspěchů v roce 2020!

Lucie, Jirka, Saphirka, Neytiri a Thorvinka

27.12.2019 – Merlin

Na závěr roku máme jednu velmi smutnou zprávu... Dnes nás navždy opustil náš stříbrný kamarád, hrdý otec našich prvních štěňátek a Neytiri dědeček, Merlin. Nikdy na tebe nezapomeneme, Merlinku!

Star Light vom Adlerwappen

* 12.9.2007 - 27.12.2019

3.12.2019 – Neytiri 7. narozeniny

Dnes je to již 7 let, kdy v chovatelské stanici African Gold přišla na svět vytoužená Saphirky vnučka Neytiri. A tak Neytýnce i jejím sourozencům, přejeme všechno nejlepší a hodně zdravíčka do dalších let!

23.11.2019 – Klubová výstava Kladno

Před rokem jsme zažili obrovský úspěch na 1. ročníku klubové výstavy kolií a šeltií v Kladně, kdy Thorvinka dokázala ve velké konkurenci zvítězit. Získala titul BOB a následně i 2. BIS (2. nejkrásnější pes celé výstavy). Byl to zatím náš největší úspěch. Letos jsme se na místo činu vrátili, ale ani ve snu mě nenapadlo, že Thorvi loňské vítězství obhájí a dokonce i o stupínek vylepší!

Výstavu posuzovala polská rozhodčí a též specialistka na dlouhosrsté kolie Anna Kochan. Na výstavu bylo přihlášeno přes 180 kolií a šeltií, což bylo ještě více, než předchozí rok. Paní rozhodčí důkladně posuzovala a zadala i mnoho velmi dobrých a dobrých známek. Thorvi obdržela bezchybný posudek "Velmi elegantní fena, výborný rámec, výborná samičí hlava, sladký tvar a výraz, elegantní tvar a horní linie, výborný hrudník, končetiny bez nedostatku, výborná mechanika pochybu" a následně i ocenění Výborná 1, CAC, Nejlepší fena klubové výstavy a BOB (vítěz plemene).

V závěrečných soutěžích, které posuzovala paní Anna Kochan společně s maďarskou chovatelkou a rozhodčí Elenou Balázsovits (chs. Nyitramenti), Thorvi opět zvítězila a stala se tak nejkrásnějším jedincem celé výstavy = BIS!!!

Thorvinka tímto dokonale uzavřela svou letošní výstavní sezónu. Tento úspěch byl už jejím 11. vítězstvím v řadě a to jak na českých, tak i zahraničních výstavách. Nemohu být na to naše malé sluníčko pyšnější :o)

[9]

8.11.2019 - Podzimní focení

Už dlouho jsem si přála fotku, na které bude celý náš Niarra team, tedy já, Jirka a naše tři kolií holčičky. A konečně jsem se dočkala. Využili jsme krásného podzimního počasí, naložili holky do auta a vyrazili do Českých Budějovic za kamarádkou Alenou Loudovou, která umí moc hezky fotit. Alče se fotky moc povedly, mám z nich velkou radost! Kochejte se s námi :o)

[12]

5.11.2019 – Sam

Dnes jsme dostali velice smutnou zprávu… V deseti letech nás navždy opustil Sam, Saphirky syn z prvního vrhu. Samík byl můj miláček, pejsek, který do nového domova odcházel jako poslední. Samík žil jako právoplatný a milovaný člen rodiny. Děkujeme jeho majitelům za veškerou lásku a péči, kterou ho celý jeho život zahrnovali. Navždy na Tebe budeme s láskou vzpomínat, Hopíku!

Arrow of Hope Niarra

* 7.6.2009 -  5.11.2019

31.10.2019 – Vrh „B“ 7. narozeniny

Poslední říjnový den oslavil náš vrh „B“ již 7. narozeniny a tak jim přejeme všechno nejlepší, moře lásky, spokojenosti, radovánek a pevné zdraví!

Děkujeme za nové fotky majitelům zlaté Niušky (Be Forever a Legend Niarra) a trikolorní Hurri (Black Hurricane of Niarra)!

29.9.2019 – MVP Tulln

Po letní pauze jsme si udělali znovu výlet na výstavu, tentokrát do rakouského Tullnu na dvoudenní mezinárodní výstavu. Thorvi se rozhodla, že na této výstavě ukáže svůj bikini fashion model na léto 2019, takže velké naděje na úspěch jsem si nedělala :-D Nicméně i přesto, že kožíšku měla snad ze všech kolií nejméně, zadařilo se jí!

Oba dny posuzovali rozhodčí specialistky na plemeno. Sobotní výstava byla navíc také kvalifikační na Cruft´s show, což přilákalo chovatele hned z několika států. V sobotu 28.9.2019 posuzovala rakouská rozhodčí Edith Soltesz. Thorvi nastoupila do třídy šampionů. Nechtělo se mi tomu věřit, ale Thorvinka i bez kožíšku dokázala svou třídu vyhrát a k tomu navíc získat tituly CACA, CACIB, BOS a dokonce i kvalifikaci na Cruft´s show 2020! Byla jsem na ní moc pyšná a večer na ubytování jsme to s přáteli hezky oslavili.

V neděli posuzovala rozhodčí z Itálie Myrna Shiboleth, kterou Thorvi též zaujala a zadala jí ocenění V1, CACA a Res. CACIB!

Pro mě naprosto nečekaně úspěšný víkend, který jsme si moc užily. Ve výstavních kruzích i kolem nich panovala pohodová přátelská atmosféra, Thorvi si užívala pozornost a k tomu navíc skvělá společnost přátel z cvičáku, kteří s námi vyrazili na výstavu. Co víc si přát?

18.6.2019 – Cesta kolem Světa

Po jedenácti letech jsem se znovu dočkala a zopakovala si cestu kolem Světa. A ne, nemám na mysli cestování po celé planetě, ani sledování televize :-D Cesta kolem Světa je 12km dlouhá naučná přírodní stezka kolem rybníka Svět, který přímo sousedí s centrem Třeboně. Tato trasa je svým způsobem pro mě srdeční záležitostí již od dětství a letos se jí poprvé zúčastnila Neytiri, Thorvinka a partner Jirka. Počasí nám přálo a vzhledem k tomu, že byl pracovní den, jsme po cestě nepotkávali ani příliš mnoho cyklistů a dalších chodců. Saphirka, jako jediná členka našeho teamu, se výletu nezúčastnila, protože byla krátce po operaci a dvanáctikilometrová procházka by už pro ni nebyla úplně nejvhodnější. My si ale výlet užili naplno, holčičky vesele pobíhaly kolem nás, já se kochala krásnou přírodou a Jirka nadšeně objevoval kouzlo nově nainstalované mobilní aplikace zvané krokoměr :-D A zde pár fotek z našeho výletu:

[17]

7.6.2019 - Vrh "A" 10. narozeniny

Dne 7.června 2019 to bylo přesně 10 let, kdy naše Saphirka přivedla na svět svých prvních sedm štěňátek, 4 holčičky a 3 kluky. Chtěla bych všem z vrhu „A“ popřát všechno nejlepší ke kulatým narozeninám a to i těm, kteří jsou již za duhovým mostem, neboť stále na Vás s láskou vzpomínáme! Přejeme Vám především mnoho dalších spokojených let, plno lásky a pevné zdraví!

Děkujeme všem majitelům za péči a lásku, kterou jim věnují a za zprávy, které nám tu a tam posílají.

Přidáváme nejnovější fotky některých odchovů z vrhu „A“.

Alfa Adelante Niarra „Sam“

 

Arrow of Hope Niarra „Sam“

 

Astute Fox of Niarra „Elinka“

4.4.2019 - Klubová výstava Humpolec

Ch. ULTIMATELY Ever After se tento víkend zúčastnila dvoudenní klubové výstavy kolií a šeltií v Humpolci, kde poprvé nastoupila do třídy vítězů. Dělala mi oba dny velikánskou radost, v kruhu byla krásně soustředěná a celou dobu si to užívala s tím svým sladkým úsměvem :o)

V sobotu posuzoval pan Milan Krinke, který každého psa důkladně prohlédl a kromě psaného posudku i nahlas vyjmenoval klady i zápory nastoupených jedinců. Thorvinka v konkurenci dalších čtyř vítězek z České republiky i zahraničí zvítězila a odnesla si ocenění Výborná 1, CAC a následně také Klubový vítěz a BOS! Titul BOB a posléze i BIS získal Saphirky mladší bráška a otec Garpíka Born for Agara and African Gold.

V neděli posuzovaly dlouhosrsté kolie dvě rozhodčí – psy Jitka Reslerová (chs. African Gold), která později zadávala i tituly BOJ, BOV, BOB a BOS a feny Tereza Knedlhans (chs. from River Agara). Thorvi se opět výborně předvedla, získala bezchybný posudek a zopakovala si sobotní vítězství – Výborná 1, CAC, Nejlepší fena, BOS. Radost byla opravdu veliká :o)

A aby toho nebylo málo, když jsme se unavení vraceli domů z výstavy, uvědomila jsem si, že v neděli vlastně Thorvi splnila podmínky pro udělení titulu Klubový šampion krásy. Několikrát jsem si to musela ověřovat, protože se mi nechtělo věřit, že to zvládla už ve věku 24 měsíců. Takže takový pěkný dáreček si sama nadělila k druhým narozeninám :o) :o) :o)

A úplně největší radost mi udělala Saphirka, která nás po návratu domů vítala a vypadala o něco lépe, než když jsme odjížděli do Humpolce. Saphirku začalo zlobit zdraví a několik dní před Humpolcem musela na operaci. V jejích dvanácti letech jí narkóza dala pořádně zabrat, ale zabojovala, a i když návrat do normálu trval déle, tak to zvládla a už zase o sobě dává vědět svým pronikavým štěkotem :o) Během naší výpravy do Humpolce byla Saphirka ve starostlivé péči mých rodičů, kteří měli za úkol mě pravidelně informovat o tom, jak se Saphirce daří.

A zde několik fotek z Humpolce, foto Jiří Křivánek a Jiří Svoboda.

[16]

30.4.2019 - Nové fotky

Před několika dny jsme si udělali procházku do třeboňského zámeckého parku, kde jsme pořídili pár nových foteček naší Thorvinky.

[11]

26.4.2019 - 4. narozeniny

Celtic Blue Legend Niarra alias Garpík oslavil 4. narozeniny a tak mu z celého srdce přejeme všechno nejlepší, hodně zdravíčka a mnoho radostí! ♥

27.3.2019 - Saphirka má narozeniny!

Naše dračice dnes slaví 12. narozeniny!!! Saphirko moje milovaná, přeji ti hodně zdraví a ať spolu oslavíme ještě hodně tvých narozenin a zažijeme ještě spoustu legrace!!!

3.3.2019 - Niarra slaví 10 let

Dnes je to deset let od oficiálního vzniku naší malé rodinné chovatelské stanice Niarra.

Ráda bych tímto poděkovala všem chovatelům a majitelům kolií, se kterými jsem se během těch deseti let seznámila a kteří mne obdarovali cennými radami, poznatky, lekcemi, zkušenostmi a zážitky.

Děkuji všem majitelům našich odchovaných štěňátek za lásku a péči, kterou je zahrnují. Věříme, že vám dělají stejnou radost, jako naše kolie nám.

Dále patří poděkování mé rodině a příteli za jejich podporu a samozřejmě také našim holčičkám za každičký den, který s nimi mohu strávit.

Bez vás všech by to nefungovalo! Děkuji!

A toto jsou naše chlupaté hvězdičky, kolie působící v chovatelské stanici Niarra:

Thorvi – ULTIMATELY Ever After – 21 měsíců, Junior champion a Champion České republiky a velká naděje naší chovatelské stanice

Neytiri – DESIGNED FOR NIARRA African Gold – 6 let, Junior champion a Champion České republiky, Champion ČMKU, matka vrhu „C“

Saphira – NEW FACE OF African Gold – téměř 12 let, Junior champion České republiky, Junior champion Slovenska, Champion České republiky, Grand champion České republiky, Klubový champion, Interchampion, Veterán champion, zakladatelka chovatelské stanice Niarra a matka vrhu „A“ a „B“

6.2.2019 - DUO CACIB Brno

Minulý víkend se konala v Brně dvoudenní mezinárodní výstava, kam byli pozvaní zajímavý rozhodčí ze zahraničí a oba specialisté na plemeno kolie dlouhosrstá. Tuto výstavu jsme si tedy nemohli nechat ujít a tak jsme přihlásili Thorvi – Ultimately Ever After a strávili v Brně další skvělý prodloužený víkend.

Oba dny byla velká účast a předvedlo se zde i několik špičkových jedinců ze zahraničí. V sobotu posuzoval Timmins Dermot z Irska (chs. Kynan). Thorvi od něj získala v mezitřídě první místo s oceněním V1, CAC a pěkným posudkem „20 měsíců stará trikolorní fena, dobrý celkový obraz, dobré přední i zadní úhlení, dobrý hrudník, dobrá délka ocasu, dobrý krk, dobrý typ hlavy, dobrá barva a tvar oka, dobré uši.“. V sobotu se nám na výstavu přijela ukázat také fenečka ze Saphirky druhého vrhu Nelka – Be Light of Twilight Niarra, která žije na Slovensku. Děkuji Tome a Baru, že jste podnikli cestu do Brna a mohla jsem Vás všechny zase vidět! ♥

Druhý den posuzovala Judit Korózs-Papp z Maďarska (chs. Silver Dream). Myslela jsem si, že u této rozhodčí nemá Thorvinka moc velké šance na úspěch, ale opak byl pravdou. Thorvi opět svou třídu vyhrála a navíc získala tituly CAC, CACIB i BOS! Nemohla jsem tomu uvěřit :o) Posudek od paní Korózs-Papp „Dobrý typ, dobrá hlava a výraz, dobrá hrudní a hřbetní linie, dobré úhlení, dobrá srst, dobře se pohybuje, dobře se předvádí.“

Thorvi tímto splnila všechny podmínky a stala se novým českým šampionem krásy! Všechny potřebné CACe získala od rozhodčích specialistů, přičemž tři z nich jsou ze zahraničí a dva dokonce z Velké Británie. Moc děkujeme za krásná ocenění!

A nakonec přidáváme pár nových fotografií Nelky – Be Light of Twilight Niarra.

19.1.2019 - African Gold Niarra

S těžkým srdcem oznamuji, že dne 18.1.2019 nás po těžké nemoci navždy opustila milovaná African Gold Niarra

Speedynka pocházela z prvního Saphirky vrhu a byla maminkou Neytiri. Jen těžko mohu vyjádřit, kolik toho pro mě Píďulka znamenala… Byla to úžasná fena, na kterou nikdy nezapomenu a na kterou budu mít vždy jen ty nejkrásnější vzpomínky ♥

Děkuji majitelce Jitce Reslerové, díky které Speedy prožila nádherný a spokojený život!

14.1.2019 - NVP Brno

Nový rok je tu a s ním i nová výstavní sezona, kterou jsme zahájili hned s první výstavou v České republice. Do Brna, kde se konala národní výstava psů, jsme se já, Jirka a Thorvinka vydali už v pátek. Měli jsme zajištěné pěkné ubytování v klidné části Brna, díky kterému jsme cestu na výstavu mohli brát více jako výlet a o to více si celou akci užít. Navíc krásně sněžilo, takže jsem nemohla být spokojenější :o)

Thorvince (JCh. Ultimately Ever After) se na výstavě opět dařilo skvěle. Sice v kruhu velice ráda zkouší mojí trpělivost tím, že se předvádí jako nevycválané štěňátko, i když to mimo kruh umí krásně, ale alespoň si výstavy užívá... Od rozhodčí získala krásný posudek "19 měsíců, výborná hlava, výborná délka krku, vynikající hrudní i hřbetní linie, výborné úhlení, výborná povaha, výborně předvedena." a ocenění Výborná 1, CAC, Národní vítěz!

Z výstavy jsme se tedy vraceli nadmíru spokojení a třešničkou na dortu byla zastávka na Vysočině, kde jsme si udělali malou procházku v krásném zasněženém lese. Thorvi měla velkou radost z takového množství sněhu a řádila v něm jako malá. Vůbec se nám odtud nechtělo, bylo to tam jako v pohádce :o)

[30]

23.12.2018 - PF 2019

Přejeme všem našim přátelům a milovníkům kolií krásné Vánoce, veselého Silvestra,
šťastný Nový rok a mnoho lásky, zdraví, radostí a úspěchů v roce 2019!

Lucie, Jirka, Saphirka, Neytiri a Thorvinka

7.11.2018 - Thorvi a její další skvělé úspěchy

Máme za sebou krásné a pohodové léto a nyní nastal čas vrátit se znovu do výstavních kruhů. Trochu jsem doufala, že Thorvince stihne do výstav trochu více dorůst kožíšek, ale nakonec se jí dařilo výborně i bez něj.

První výstavou po letní pauze byla mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích dne 6.10.2018, kterou máme za rohem. Thorvi se poprvé předvedla v mezitřídě a od paní rozhodčí Gabriely Ridarčíkové ze Slovenska dostala pěkný posudek „Dobře stavěná fena s dobrou hlavou, dobrá horní linie, hrudník dobré hloubky, korektně zaúhlená, pěkný pohyb“ a ocenění Výborná 2, Res. CAC. Bohužel vzhledem k rychlosti posuzování se nám nepodařilo pořídit žádnou pěknou fotku z této výstavy.

Do výstavního kruhu se Thorvi vrátila ani ne týden poté. Jela se předvést do polské Varšavy, kde se konala velká evropská výstava a národní výstava psů. Na národní výstavě posuzovala polská paní rozhodčí Anna Kochan, kterou Thorvi natolik zaujala, že jí zadala ocenění Výborná 1, CWC, Winner of the 80th Anniversary Jubilee show (nejlepší fena) a dokonce i titul BOB! Radost byla obrovská! Následující den se konala evropská výstava psů, kterou posuzovala specialistka na plemeno Natalja Skalin (chs. Skabona) ze Švédska. Zde Thorvi opět zazářila a vyhrála svou třídu s oceněním Výborná 1, CWC. Za krásné předvedení Thorvi a prezentaci děkuji chovatelce Lence Petráškové.

[3]

(foto: Tamara Miskovits)

Thorvinky poslední letošní výstavou byla klubová výstava kolií a šeltií v Kladně dne 20.10.2018. Tuto výstavu jsem hlásila především kvůli bonitaci, kterou Thorvi úspěšně prošla a splnila tak všechny podmínky potřebné k tomu, aby se stala chovnou fenou. Rozhodčí na výstavě byl irský specialista Paul Battigan (chs. Roclynn), který posuzoval opravdu pečlivě a v kombinaci s velkým množstvím přihlášených psů (75 dlouhosrstých a 42 krátkosrstých kolií) se výstava protáhla až do pozdních večerních hodin. Thorvi na této výstavě uspěla opravdu nejlépe, jak mohla, získala od pana Battigana krásný posudek „Very attractive bitch with pretty good clean headpiece. Lovely eyes expression, good ears well used, good front well angulated rear + lovely short hock. Excellent show girl well presented + handled“ a ocenění Výborná 1, CAC, Nejlepší fena klubové výstavy, BOB a 2.BIS!!! Neuvěřitelný úspěch naší malé princezny, ze kterého se ještě dnes vzpamatovávám! Chovatelce Lence Petráškové opět děkuji za perfektní vystavení Thorvinky.

(BOB & BOS)

[12]

Tolik k výstavám a nyní bych se s vámi ráda podělila o nové fotečky dvou našich blue merle odchovů. Děkujeme majitelům za zaslání fotek!

První je fenečka Speedy – Ch. & JCh. African Gold Niarra, která letos oslavila již své 9. narozeniny.

A druhým je úžasňák Garpík – Celtic Blue Legend Niarra.

A na závěr bych ráda popřála celému našemu vrhu „B“ všechno nejlepší, hodně zdravíčka, lásky a spokojenosti k jejich 6. narozeninám, které oslavili poslední říjnový den!

24.9.2018 - sKVĚLÁ ZPRÁVA!

Dne 14.září jsme navštívili veterinární kliniku v Praze, abychom Thorvince zrentgenovali kyčle a lokty a zjistili, zda má klouby zdravé nebo jestli se u ní vyskytuje dysplazie. Výsledky dopadly perfektně! Všechny klouby jsou čisté, tedy výsledky jsou HD A a ED 0/0! Narkóza proběhla také naprosto v pořádku a z ordinace už ťapkala Thorvinka po svých.

12.6.2018 - Ohlédnutí za jarem 2018

Jaro plné akcí je za námi a tak konečně přináším přehled toho, co se u nás v uplynulých měsících událo. Nejdříve bych však chtěla poblahopřát všem, kteří v nedávné době oslavili narozeniny a to Garpíkovi k jeho třetím narozeninám, Thorvince k prvním narozeninám a celému našemu vrhu „A“ k již devátým narozeninám. Na všechny stále s láskou myslíme a přejeme jim jen to nejlepší a hodně zdravíčka!

A nyní pár krátkých reportů z akcí, kterých jsme se v uplynulých třech měsících zúčastnili.

Začnu nejstarší událostí, z jejíchž výsledků mám opravdu velikou radost. Dne 19.dubna jsme s Neytiri úspěšně složily zkoušku z noseworku a to konkrétně z rozlišování – discrimination. Neytiri úspěšně vyčuchala a označila hledaný pachový vzoreček ve všech terénech a tak nám doma konečně visí i kokardička za pracovní úspěch. Pokud mám správné informace, tak Neytiri je teprve druhá kolie v České republice (první je její syn Garpík), která má složenou zkoušku z noseworku. Garpík ve stejný den úspěšně složil zkoušku z rozlišování první úrovně a pár dní před tím z vyhledávání v přírodě, také již první úroveň. Nyní má tedy úspěšně složeno celkem šest noseworkových zkoušek. Mám z obou našich modrásků velkou radost!

[4]

Přikládám video z poslední disciplíny, kde Neytiri hledá ukrytý vzoreček v deseti stejných předmětech. Na videu je vidět, že vzoreček našla hned, ale z nějakého důvodu měla potřebu nás napínat :-D Mám pocit, že jejím cílem bylo potrápit paničku :-D

Dne 21.dubna čekala výstavní premiéra Thorvinku, která poprvé nastoupila do třídy mladých a to na mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích. Výstavu posuzoval pan rozhodčí Ladislav Kukla a Thorvinka od něj získala pěkný posudek a ocenění Výborná 1, CAJC a BOJ a stala se tak čekatelkou českého junioršampiona krásy!

[4]

O týden později se Thorvi zúčastnila prestižní výstavy kolií ve Francii Nationale Élevage du Colley. Na této výstavě bývá obrovská a kvalitní účast a naděje na úspěch jsme si žádné nedělali. Thorvi opět soutěžila ve třídě mladých, kde bylo přihlášeno 29 fen pocházejících z proslulých chovatelských stanic z celé Evropy a Ruska. Thorvinka ovšem udělala velký dojem na francouzskou rozhodčí Anne Socolovert a získala známku výbornou a neuvěřitelné 2. místo! Stala se tak historicky nejlépe umístěnou kolií z českého chovu na této prestižní výstavě! Musím se přiznat, že tento Thorvinky úspěch jsem obulela jako malá holka :o) Děkuji chovatelce Lence Petráškové za Thorvinky prezentaci na této výstavě.

[7]

Přikládám video, na kterém je vidět silně obsazená třída mladých fen.

Ve stejný den, kdy Thorvinka soutěžila ve Francii, nás navštívila Saphirky dcera Nia – Be Forever a Legend Niarra se svou rodinou. Strávili jsme hezké odpoledne a při společné procházce udělali pár foteček Nii s maminkou Saphirkou. Děkujeme majitelům za velice milou návštěvu, a že jsme mohli po pár letech zase vidět naší zlatou holčičku. Byl to pro nás úžasný den.

12. května se konala klubová výstava kolií a šeltií v Chropyni, kam jsme si udělali s Jirkou a Thorvinkou výlet. Výstavu posuzovala legendární anglická chovatelka a rozhodčí Sandra Wigglesworth (chs. Sandiacre) a musím uznat, že posuzování paní Wigglesworth bylo vůbec nejlepší, jaké jsem kdy na výstavách zažila. Thorvinka nastoupila s dalšími šesti fenkami do třídy mladých, svou třídu vyhrála s krásným posudkem "11 měsíců, tricolor, zralá a vyvinutá pro svůj věk, krásný temperament jí dává to nejlepší v celém jejím těle, miluji její celkový formát, vynikající celkový profil vytváří krásný obraz z jakéhokoli úhlu, super krk a ramena, krátká hlezna se dobře pohybují při pohybu v kruhu, miluji její hlavu, je velmi hotová a klidně může soutěžit s dospělými vítězi, krásná fena.". Následně porazila i nejlepšího mladého psa a v závěrečných soutěžích, které posuzovala paní Wigglesworth a Michel Mocqué (FR) také zvítězila a stala se nejkrásnějším mladým jedincem celé výstavy. Ve finále je tedy výsledek Výborná 1, CAJC, BOJ a Juniorský vítěz výstavy.

Výstavy se také zúčastnila Thorvinky blue merle sestřička Unique Altair Ever After, která získala ocenění Výborná 3. Tuto výstavu jsme si moc užili zejména díky skvělé společnosti a úžasné paní rozhodčí.

[10]

Následující víkend jsme se vydali na další výstavu a to mezinárodní výstavu psů v Litoměřicích, kterou posuzoval pan rozhodčí František Šimek. Thorvinka již potřetí v řadě zvítězila a získala titul V1, CAJC, BOJ a tím splnila podmínky pro přiznání titulu český junioršampion krásy! Posudek od pana Šimka zní následovně „Trikolor, středně silná kostra, hrdě nesená hlava, nepatrně výraznější stop, výborně nesené ucho, perfektní hřbet, správně nesený ocas, výborné úhlení, dobře se prezentuje, výborná v pohybu i v postoji.“

Po cestě z výstavy jsme objevili rozkvetlé jetelové pole a tak jsme v něm pořídili pár foteček.

[11]

A na úplný závěr našeho úspěšného jarního tažení jsme se zúčastnili dvoudenní klubové výstavy kolií a šeltií v Humpolci, kterou opět posuzovali specialisté z Anglie a to pan Steve Barrett (chs. Brooklynson) a paní Cheryl Lockett (chs. Cheryldene). Thorvinka si po oba dny vyběhala známku výbornou, z čehož mám u anglických rozhodčích opravdu velkou radost! V sobotu u pana S. Barretta navíc Thorvi v silné konkurenci osmi mladých fen získala také první místo s oceněním CAJC, Best Of Junior a 2. Junior Best In Show a k tomu velice pěkný posudek „Pěkná hlava, standardní stop, dobrý hrudník, nasazení uší, kostra, délka krku, dobrá žebra a vynikající úhlení, výborné nasazení ocasu, vyniká v pohybu s drivem, ocas nese v úrovni horní linie, syté pálení.“!
Thorvinky sestřička Unique Altair Ever After také excelovala a v sobotu získala krásné 4. a v neděli 3. místo se známkou výborná.

[13]

Nyní máme v plánu věnovat se spíše výcviku, Thorvinka je další nadějná noseworková kolie a krom toho se okrajově věnujeme obedienci. Do výstavních kruhů se zase vrátíme za několik měsíců.

27.3.2018 – Saphirky narozeniny

V posledních letech v tento den vždy kroutím hlavou a říkám si, jestli to je vůbec možné. Ale je to tak, Saphirka dnes slaví narozeniny a tentokrát již 11.! Naše dáma v letech to ale nedává na sobě vůbec znát a stále je plná elánu a energie a nenechá si ujít žádnou zábavu. A tak Saphirce z celého srdce přeji, ať jí ten elán ještě dlouho vydrží a zdravíčko jí dobře slouží!!!

11.3.2018 - Nové  fotky Thorvi - 9 měsíců

Thorvinka roste do krásy a já tu holku zbožňuji. Nyní jí je deset měsíců a i když je to už velká dáma, duší je stále neposedné štěňátko. S Thorvinkou jsem se v březnu začala také věnovat noseworku a obedienci. Je moc šikovná a učenlivá (u kolií nic výjimečného) a tak jsem zvědavá, jak jí čucháníčko a obedience půjdou. Přinejmenším jí to určitě bude bavit, protože za ňaminku udělá cokoliv :o)))

 

1.2.2018 - Psí kusy

Koncem předchozího roku jsem byla oslovena redakcí časopisu Psí kusy, zda bych jim neposkytla nějaké informace o koliích do připravovaného čísla Psích kusů, ve které bude článek věnovaný tomuto plemeni. Psí kusy s kolií dlouhosrstou vyšly koncem ledna a velice milým překvapením pro mě bylo, když se na titulní straně objevila Saphirky dcera Nia – Be Forever a Legend Niarra, což jsem vůbec nečekala. Článek jsem nascanovala a přidala k ostatním do sekce literatura. Pokud jste tento díl psích kusů promeškali, můžete si jej přečíst zde.

28.1.2018 - Nikdy nezapomeneme

28.ledna byl jeden z nejtěžších dnů našich životů. S těžkým srdcem jsme se museli rozloučit s naším největším zlatíčkem, s naší nejvěrnější kamarádkou Meggynkou. Meggy 14. ledna oslavila své 14. narozeniny, ovšem už nějakou dobu bojovala se selhávajícími játry, cushingovým syndromem a měla čím dál menší cit v zadních končetinách. Její stav se 27.ledna rapidně zhoršil. Neustále padala na zem a těžce se zvedala. Dostala kapačky a my všichni doufali, že jí pomohou. Bohužel druhý den byl její stav ještě horší a bylo vidět, že již nemá sílu dále bojovat. Bylo to pro nás velice těžké, ale rozhodli jsme se jí dopřát důstojný odchod bez dalšího trápení. Meggynka nás opustila v klidu a s vděčným pohledem v očích…

Ráda bych Meggynce věnovala ještě pár řádků a připomněla si těch krásných čtrnáct let, které jsme spolu prožily. Meggy byla naším druhým psem, ale mým prvním. Mým prvním psem, po kterém jsem toužila několik let a kterého jsem se dočkala dne 17.dubna 2004, v mých třinácti letech. Byla pro mě hotový poklad. S ní jsem měla velké plány a zároveň s ní zažívala plno osobních premiér a získávala mnoho dobrých i špatných kynologických zkušeností. Meggy byla doslova mým průvodcem kynologií. Již od štěňátka jsme několik let aktivně navštěvovaly místní cvičák, kde jsem poznala mnoho přátel a sama se naučila hodně věcí v oblasti výchovy a výcviku psů. Meggy byla šikovná, cviky ovládala na jedničku a vždy se jí táhla od tlamy dlouhatánská slina, pokud pár minut nedostala ňaminku za odměnu. Retrívr jak vyšitý :o) S Meggynkou jsme složily i zkoušky základní ovladatelnosti psa, byly to tenkrát naše první zkoušky, já byla nervózní a Meggy to samozřejmě vycítila a rozhodla se, že zrovna ten den bude poslušná jak puberťačka. Zkoušky jsme daly s odřenýma ušima. Dva roky jsme se aktivně věnovaly canisterapii, zúčastňovaly se jednorázových akcí v ústavech, domovech důchodců, rekondičních táborech, školkách, školách a dvakrát jsme se zúčastnily čtrnáctidenního integračního canisterapeutického tábora, kde jsem se vlastně díky Meggy seznámila se svým současným partnerem  Jirkou. Složily jsme také canisterapeutické zkoušky ve sdružení Hafík, které v té době mělo nejnáročnější zkoušky v České republice. Pětkrát jsme se zúčastnily výstav, kdy hned na té první Meggynka suverénně zvítězila v silně obsazené třídě mladých. Později pomáhala vychovávat naše kolií naděje a jejich štěňátka. Sama se matkou nikdy nestala, protože kvůli dysplazii kyčelních kloubů nemohla být uchovněna. Nicméně vždy byla trpělivou vychovatelkou všech psů v rodině i psů našich přátel. A později i dětí. Uměla si snadno získat přízeň a dělala dobrou reklamu svému plemeni. Hned několik lidí mi říkalo, že právě Meggynka je inspirovala k pořízení zlatého retrívra. Meggy byla ten nejúžasnější první pes, jakého jsem si mohla přát, byla klidná, ale uměla se rozdovádět, byla učenlivá, laskavá, přátelská, poslušná a neskutečně oddaná všem členům naší rodiny. Milovala nás všechny stejně tak moc, jako my jí. Byla skvělým parťákem a rodinným psem a navždy zůstane v našich srdcích. Děkuji ti Meggynko za každičký den, který jsi mi dala a za vše, co jsi mne naučila!

6.1.2018 - Nové fotky Thorvi - 7 měsíců

Po dlouhé době jsem na procházku s holčičkami vzala i zrcadlovku a tak máme pár nových fotek Thorvinky z jejích sedmi měsíců a jednu společnou. SaphirkaNeytiri se rozhodli přes zimu shodit kožíšek a tak teď oproti chlupaté Thorvi vypadají jako dvě žížalky. Tuším, že v létě to bude naopak.

 

21.12.2017 - Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2018!

31.10.2017 - Všechno nejlepší!

Je neuvěřitelné, jak ten čas letí… Přesně před pěti lety jsme se Saphirkou přiváděly na svět pět vytoužených andílků a ti dnes slaví své polokulaté narozeniny! Tak holky a kluci z vrhu „B“, přejeme vám ze srdíčka jen to nejlepší!

Své polokulaté narozeniny za měsíc oslaví i Neytiri, která má pár nových foteček nafocených při pauzách během noseworkové intenzivky, konané jednoho krásného podzimního dne.

neytiri podzim 2017

[5]neytiri podzim 2017 neytiri podzim 2017 5

A na závěr jedna krásná staronová fotečka dnešní oslavenkyně Nii – Be Forever a Legend Niarra.

10.10.2017 - MVP České Budějovice

V sobotu 7.10.2017 jsme se s Thorvi - Ultimately Ever After vydaly na mezinárodní výstavu psů do Českých Budějovic. Výstavu posuzoval rozhodčí z Itálie Claudio de Giuliani. Thorvi nastoupila do třídy štěňat a od pana rozhodčího obdržela ocenění Velmi nadějná 1 s následujícím posudkem:

"Dobrý typ a velikost, správné proporce hlavy, dobré oči, správné uši, správné tělesné proporce, dobrá horní linie a ocas, správný hrudník, výborná."

 

Také máme nové fotečky od majitelů Hurrinky - Black Hurricane of Niarra. Děkujeme.

 

A k Timečkovi - Right Time of African Gold jsme také přidali tři aktuální fotky z jeho výletů. Tim v březnu oslaví své kulaté narozeniny.

2.10.2017 - Speciální výstava collií a sheltií Mladá Boleslav

Dne 27.9.2017 jsme se s přítelem a Thorvi - Ultimately Ever After vydali na třídenní výlet na sever Čech, který byl spojený se speciální výstavou collií a sheltií v Mladé Boleslavi. Výlet se vydařil po všech stránkách a po celou dobu nám přálo i krásné počasí.

Na výstavu byla pozvaná rozhodčí ze Švédska Natalja Skalin (chovatelská stanice Fantazija/Skabona). Rozhodčí byla důsledná a známkami VD, D či N nešetřila. Výstava byla pro Thorvi premiérová, ale holčička mě mile překvapila a v kruhu se tvářila jako ostřílený mazák. Thorvi do třídy štěňátek nastoupila ještě s dalšími třemi fenkami včetně své sestřičky Altair. Celou dobu krásně stála, dávala pozor a v pohybu se též pěkně předvedla. Od paní rozhodčí získala známku Velmi nadějná 1 a krásný posudek:

„4 měsíce stará, dobrá kostra, velmi nadějná hlava, výborné oči, pěkný krk, správná horní linie, velmi dobrý objem hrudníku, velmi dobré úhlení, jistý a dobře vyvážený pohyb, krásný temperament.“

V závěrečných soutěžích nastoupila ještě do soutěže o nejkrásnější štěně výstavy, kterou posuzovala paní Skalin společně s panem rozhodčím Johnnym Anderssonem (SWE) a opět se umístila na prvním místě s titulem BIS BABY.

Zároveň chovatelská stanice Ever After, odkud Thorvinka pochází, získala první místo v soutěži o nejlepší chovatelskou skupinu.

[10] Thorvi se sestrou Altair

 

Druhý den jsme si udělali výlet do nádherných Prachovských skal, který jsme si také moc užili :o)

[15]

 

Také nesmím zapomenout na další nové fotky našich odchovů, které nám přibyly do archívu :o)

 

Celtic Blue Legend Niarra s maminkou

 

 

Be Forever a Legend Niarra

 

 

Be Light of Twilight Niarra

 

Black Inspiration of Niarra

5.8.2017 - Garp a nosework

Naše vymazlené psí miminko Garpík (Celtic Blue Legend Niarra) složil další noseworkovou zkoušku! Tentokrát NW-W Z (vyhledávání ve vodě) a protože již má všechny zkoušky ze základní úrovně, splnil i podmínky pro titul Master of Nosework Z!!! Luci, vy válíte! Ještě jednou velká gratulace a dík za vše!

31.7.2017 – Představujeme vám naší novou naději

Dne 8.7.2017 se naše chovatelská stanice rozrostla o dalšího člena. Nadějnou trikolorní slečnu Ultimately Ever After alias Thorvi. Thorvinka pochází ze zajímavého spojení, kdy v jejím rodokmenu působí spousta známých jmen. Její otec je v Anglii narozený JCh. Ladnar Hugs´N Kisses, syn evropské legendy a světového šampiona Chelborn Kiss´N Tell a vnuk vítěze Cruft´s show z roku 2009 Ch. Ladnar Kingfisher. Thorvinky maminka je Hand in hand with Ever After, velmi pěkná fenka s živou nebojácnou povahou pocházející z česko-belgického spojení po psu Ch. Scottlyme Drum Major a feně C.I.B. Blind Date Ever After. Více o Thorvi se dočtete na jejím osobním profilu.

Ještě jednou moc děkujeme Lence Petráškové a Simoně Spolkové za tuto báječnou fenečku, která nám každý den dělá jen a jen radost!

 

14.6.2017 - Co je u nás nového

Collies World

Po několika měsících práce a zanedbávání těchto stránek mohu s radostí oznámit, že byl spuštěn nový web o koliích – informační portál o kolii dlouhosrsté Collies World. Našim cílem je na Collies Worldu shromažďovat co nejvíce informací o plemeni, sportu a výstavách, informovat o aktuálním dění ve světě kolií a poskytnout chovatelům možnost inzerce a prezentace jejich chovných psů a fen. Collies World je online teprve pár dní a stále máme ještě hodně práce před sebou, ale doufáme, že se obsah stránek bude rychle rozšiřovat a že každý tam najde to, co hledá. Za pomoc s webem děkuji Radce Korábečné, která při požádání o pomoc neváhala a do spolupráce na webu se vrhla se 100% nasazením! :o)

 

Klubová výstava kolií a šeltií Humpolec

Den po spuštění webových stránek Collies World, 3.6.2017, se konala klubová výstava kolií a šeltií v Humpolci, které jsem se zúčastnila jako divák a fotograf. Byla to skvělá výstava, plno přátel okolo, skvělá atmosféra a paní rozhodčí z Irska Karen Mc Devitt si na posuzování dala opravdu záležet a každého psa pečlivě prohlédla a napsala obsáhlý posudek. Zdaleka nezadávala jen samé výborné známky, ale také mnoho velmi dobrých i dobrých. A o to větší mám radost, když titul klubový vítěz a BOB získal Saphirky bratr a otec Garpíka C.I.B. Born for Agara and African Gold. Výstava se protáhla až do večerních hodin, ale stálo to za to. Fotek z výstavy mám mnoho. Nevešly se mi bohužel do jednoho alba a tak jsou fotky rozděleny na posuzování kolií dlouhosrstých a posuzování kolií krátkosrstých + závěrečné soutěže.

 

Výsledky výstav

Možná jste si všimli, že jsem také poslední dobou zanedbávala doplňování výsledků výstav. Bylo to právě z důvodu připravovaného informačního portálu, kdy jsem výsledky rovnou vkládala tam. Chybějící výsledky jsem nyní doplnila formou odkazu na nové stránky.

 

Fotečky holčiček

Pár foteček našich holčiček Saphirky a Neytiri v rozkvetlém jeteli.

 

Narozeniny

Nesmím zapomenout popřát našim štěňátkům, protože včera oslavil své už 8 narozeniny vrh “A“! V dubnu oslavil své druhé narozeniny i Garpík, jedináček z našeho vrhu „C“. Všechno nejlepší zlatíčka a především ještě hodně zdravíčka a spokojených let! :o)

 

Fotky odchovů

Již tradičně, pár nových foteček našich odchovů :o) Děkujeme majitelům!

Be Forever a Legend Niarra „Nia“

Black Hurricane of Niarra „Hurri“

Celtic Blue Legend Niarra „Garp“

 

A bohužel jedna velmi smutná zpráva nakonec :o(

Dne 9.6.2017 nás v nedožitých deseti letech navždy opustila milovaná Caithlenn z Jasmínových hor :o(

Navždy zůstaneš v našich srdcích, Cait! ♥

27.3.2017 - Slavíme kulatiny ♥

Dnes náš nejdražší poklad, zakladatelka naší chovatelské stanice C.I.B. New Face of African Gold "Saphira", slaví své 10. narozeniny! A my jí ze srdce přejeme jen to nejlepší, především hodně zdravíčka a ať jí ten elán, který stále má, vydrží ještě hodně dlouho! ♥

21.3.2017 - Co je u nás nového?

Po nějaké době se opět dostávám k aktualizaci stránek a tak se jdu s vámi podělit o novinky.

Začnu smutnou zprávou... Dne 16.2.2017 odešla za duhový most Saphirky maminka Rinna. Úžasná trikolorní fenka, do které jsem se před 11 lety zamilovala. Jsem velice vděčná za to, že mohu doma mít její dceru a pravnučku. Rinnušky linie je a vždy bude mou srdeční záležitostí. Rinna bude navždy žít v našich srdcích, neboť právě ona nám toho dala tak moc! R.I.P. Rinna...

Rinny krev koluje v žilách všem našim doposud odchovaným štěňátkům. Jedním z nich je i zlatíčko Nia - Be Forever a Legend Niarra, která má dvě krásné nové zimní fotky.

Obrovskou radost mám z Garpíka - Celtic Blue Legend Niarra, který se s nadšením věnuje poměrně novému psímu sportu zvanému nosework. S největší pravděpodobností je první českou kolií, která se tomuto sportu aktivně věnuje. Na podzim složil noseworkové zkoušky nature a za poslední dva měsíce k nim přidal další dvě a to urban (NW U Z) a discrimination (NW D Z)! Jsme na něj moc pyšní!

Od 9.března se noseworku věnuji i já s Neytiri, máme za sebou zatím dvě lekce, ale obě nás to opravdu moc baví a doufám, že se budeme jen a jen zlepšovat. Přidávám video z domácího tréninku, kde je vidět, jak moc to Neytiri baví. Na videu hledá různě ukrytý čajíček, a jak mi dává najevo, že jej našla a ukazuje, kde přesně je.

A nakonec jedna ne tak úplně psí novinka. Dne 28.2. ve večerních hodinách se k nám zatoulala neznámá kočička. Mňoukala a byla dost hubená. Zamířila si to přímo na zahradu mezi naše tři psí holky, pro které to bylo první větší setkání s kočkou. Chodila mezi nimi, jako by tu dávno bydlela a holky jí zvědavě, ale klidně očichávaly. Kočičce jsme dali najíst a druhý den dopoledne jsem jí vzala na veterinu. Bohužel jsem se tam nedozvěděla nic pozitivního, kočička čipovaná nebyla (jak jinak...), ale především byla ve špatném stavu. Při prohlídce bylo zjištěno začervení, ušní svrab, potíže s očíčky, zánět v krku a náběh na zápal plic. O životě v jejím kožíšku se ani nezmiňuji. Později se potvrdilo i mé podezření, že je hluchá. Sněženka, tak se nyní jmenuje, je momentálně v péči sdružení Cibela z.s., které jí dává dohromady a jak jsem se dnes dozvěděla, tak už prý na ní čeká nový majitel. Tak hodně štěstí v novém životě, Sněženko!

19.1.2017 - Zimní radovánky

Letos je opravdu krásná zima, krásné počasí, sněhu tak akorát a hlavně drží a netaje po každém nasněžení. Užíváme si tedy krásných procházek zasněženou krajinou a tak přidáváme pár foteček celkem ze tří procházek.

Jedna společná na úvod, kolií holčičky a uprostřed naše čerstvě 13ti letá Meggynka, která protože nemá tolik kožíšku jako kolie, tak má supermanovský červený pláštík na zahřátí :o)))

Následně pár fotek z procházky na třeboňská Mokrá luka:

[18]

Pár mobilních foteček z další mrazivé procházky:

[9]

A na závěr pár nových foteček naší jediné zlaté odchovankyně Nii – Be Forever a Legend Niarra, jejímiž krásnými fotkami jsme pravidelně zásobovány ♥

[5]

14.1.2017 - Krásné 13. narozeniny!!!

Dnes je to přesně 13 let, kdy na svět přišlo naše nejdražší sluníčko Meggynka a my jí od srdce přejeme jen a jen to nejlepší, především mnoho zdravíčka! Milujeme tě, Meggynko naše! ♥

7.1.2017 - Národní výstava psů Brno - výsledky

Výsledky z první letošní výstavy jsou online. Rozpis rozhodčích na nadcházející výstavy průběžně doplňuji.

1.1.2017 - Šťastný nový rok!

A máme tu nový rok a tak všem přejeme, ať je to pro každého rok plný štěstí, radostí, lásky, pevného zdraví a úspěchů! Šťastný nový rok všem!

Novinky z minulého roku byly opět přesunuty do historie naší chovatelské stanice a zároveň upraveny jako rekapitulace roku 2016. Děkujeme všem, kteří rok 2016 prožívali s námi!

A ještě malá třešnička na dortu – uplynulé Vánoce byly pro nás a holčičky opravdu veselé, protože jsme měli dlouho - a tím myslím víc, než dlouho - nosou návštěvu. Půlroční „drobeček“ Timík, představitel plemene barzoj, u nás strávil jednu noc, než na štědrý večer dostal pod stromeček své nové páníčky a odjel do nového domova. A tak už máme v rodině tři barzojí krasavce - Timíka, Carinka a Boriska. Timík je mazlivé zlatíčko, s holčičkama a následně i s Carinkem a Borisem se brzy skamarádili a je to príma parťák. A zde jedna fotečka Tima, ještě při čekání na své dvounohé dárečky :o)

Novinky z předchozích let naleznete v sekci Historie chovatelské stanice.